Po duši sem družboslovka in zato moram priznati, da imam v gimnaziji z matematiko redno težave. Kljub temu, da se trudim in učim ter rešujem naloge za vajo, mi namreč marsikaj ni niti malo jasno. Zdi se mi, kot da profesor razlaga o nečem, česar moj um ne bo mogel nikoli razumeti, saj je vse skupaj preveč neoprijemljivo – pa čeprav on pravi, da je vse popolnoma logično.
Težavo so mi povzročali tudi logaritmi oziroma logaritemska funkcija. Niti malo ne vem, za kaj gre, razen tega, da sem prepričana, da je to stvar, ki je ne bom nikoli v življenju uporabljala. Seveda pa so logaritmi še kako pomembni pri dobri oceni, zato ob njih ne moreš kar zamahniti z roko in si reči, da ti ne bodo prišli nikoli prav – za dober učni uspeh pridejo še kako prav!
Kako se jih torej naučiti? Nad tem, da bom snov dejansko razumela, sem seveda že zdavnaj obupala, a da mi logaritmi ne bi prinesli slabe ocene, sem se enostavno odločila, da se stvari naučim na pamet. Včasih je to bolje kot nič oziroma edino, kar ti ostane.
Ker sem trmasta, mi je uspelo. Če bi me kdo vprašal, kaj so logaritmi, ne bi znala odgovoriti, a ko sem imela pred seboj test in se lotila reševanja, mi je šlo kar dobro – tako reševanje enačb kot risanje grafov. Zdaj pa samo še upam, da logaritmi ne bodo tudi na maturi, oziroma iz njih vsaj ne bo veliko nalog.